English German Ukrainian

MAJ MIESIACEM POŚWIĘCONYM MATCE BOŻEJ

-Dziś w Niedzielę dnia 19 Maja kolejna zbiórka na rzecz opłat UBEZPIECZENIA obiektów Naszej Parafii. –(również w przyszła Niedzielę)

-Dziś w Naszej Katedrze Ksiądz Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna udzieli 14 diakonom święceń kapłańskich.

-Na te święcenia ksiądz biskup serdecznie zaprasza na godz. 10:00 do Pelplina.

-Jutro w Poniedziałek o godzinie 17:00 Msza święta II święto Zesłania Ducha Świętego czyli Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

-Pamiętajmy w przyszła niedzielę (szczególnie o naszych Matkach-żyjących i zmarłych) na dzień ich ŚWIĘTA.

-Msze święte w przyszłym tygodniu według porządku niedzielnego.

-Przyszła Niedziela Trójcy Najświętszej kończy okres Komunii św. wielkanocnej!

-w przyszła niedziele Nabożeństwo Majowe o godzinie 17:00 w Kościele parafialnym.

-W przyszłą niedzielę przepada Misyjny Dzień Chorych

-Od Wtorku tego tygodnia do końca miesiąca maja Nabożeństwa Majowe będą się odprawiały w Kościele Parafialnym o godz. 17:00 oraz przy figurkach na terenie naszej parafii . W Łasku Małym o godz 18:00 oraz w Wilczu o godzinie 19:00-pierwsze poprowadzi Ks. proboszcz.( przy figurach)

-Ponownie zwracam uwagę szczególnie naszej młodzieży, przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania o praktykach religijnych oraz systematycznie prowadzonej książeczce praktyk religijnych. Jest to wymógł ogólnopolski.

Kilka godzin trwało ostatnie posiedzenie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

Omawialiśmy kilkanaście ważnych spraw naszej Parafii, tym samym przygotowując się „CAŁA PARAFIA” - do Wizytacji Kanonicznej naszej Parafii, którą w tym roku przeprowadzi Nowy Ks. Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna dnia 17 września 2013 roku, z udzieleniem naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

-Również Rada Parafialna zapoznała się z przebiegiem remontów –kolejnej części naszego Kościoła Parafialnego i Plebanii-obejścia wokół Kościoła, cmentarza parafialnego i salki parafialnej.(wydatki i spłaty zadłużeń).

-Po zapoznaniu się z całą Księga rachunkową parafii-i mieli możliwość wglądu do dokumentacji Unijnej dotacji oraz kontroli za czas czterech ostatnich lat Remontu Kościoła

-Zwrócono uwagę na pewne informacje, które trzeba wiernym publicznie ogłosić.

-Istotną sprawą uznali, jest dokładniejsze zapoznanie wiernych z dochodem na rzecz parafii z dzierżaw za rok 2012 wpłynęło do parafii ½ od p. Łatki , który ma 5 dt. od hektara i p. Boćka, który ma 4 dt od ha w sumie 8.600 złotych

-proszono, by ogłosić o dopłatach Unijnych, ponieważ parafianie źle dopłaty dzierżawców interpretują

-Dopłaty Unijne otrzymuję rolnik dzierżawiący. Natomiast do Kurii odprowadza się tylko od dopłat tylko wartość 2 kwintali pszenicy (tzn. od 1 ha. Według ceny GUS.)

Całość remontu za Rok 2012 –płatność wyniosła jak wynika z poniższej dokumentacji, cały rachunek za 2012 rok wynosił  - 71.414,12zł- ( nie licząc elektryka w Kościele doboru farb-ekspertyz- opłat urzędów geodezyjnych i innych-oraz odnowienia generalnego Salki parafialnej i opłat egzystencji parafii jak w każdej Rodzinie).

Nasz udział za 2012 to - 21,424,23zł ponadto wykonano Kapitalny Remont Dachu Plebanii- na koszt 26.400.00(z wymiana Eternitu na blachę z ociepleniem i opierzeniem), w tym odnowiono Salkę Parafialną. -W Tym roku ( 2013) - przyznano nam 18.000.00 doliczając udział własny 9.272.73

Na udział własny składają się dzierżawy, ofiary parafian, kolędy – pozostaje JESZCZE dług ok. 18.900.00- zadłużenie powstało na rzecz Firmy Rem-Budowlanej – Chojnice. Na dzień dzisiejszy.

Od Rodziny ofiara likwidująca zadłużenie ( wspomniane 100 złotych) –(radni nie będą zbierali po domach).

-Uważam to za dar potrzeby Serca na miarę możliwości.

-Sprawę śmietnika cmentarnego i wypożyczenie Salki ustaliła parafialna rada ekonomiczna na ostatnim posiedzeniu.

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

październik 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.