English German Ukrainian

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny Łąsko Wielkie tel/ 52 582-38-78

OGŁOSZENIA

( 12-05-2013 )

( WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE )

MAJ MIESIACEM POŚWIĘCONYM MATCE BOŻEJ

-Dziś w Niedzielę zapowiedziana nasza kolekta remontowo-budowlana

-W przyszłą Niedzielę dnia 19 Maja kolejna zbiórka na rzecz opłat UBEZPIECZENIA obiektów Naszej Parafii.

-W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Ksiądz Biskup Diecezjalny dr. Ryszard Kasyna w Bazylice Katedralnej w Pelplinie udzieli 14 diakonom święceń kapłańskich. N te święcenia ksiądz biskup serdecznie zaprasza na godz. 10:00 do Pelplina.

-Msze święte w przyszłym tygodniu według porządku niedzielnego.

-Wyjątkowo w przyszłą niedzielę Nabożeństwa Majowego w naszym kościele parafialnym po Mszach Świętych o godz. 8:30 i 10:30

-W przyszłą niedzielę przepada Misyjny Dzień Chorych

-Od przyszłego poniedziałku do końca miesiąca maja Nabożeństwa Majowe będą się odprawiały w Kościele Parafialnym o godz. 17:00 oraz przy figurkach na terenie naszej parafii (gdzie i o której godzinie oraz kto po poprowadzi)

-Ponownie zwracam uwagę szczególnie naszej młodzieży, przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania o praktykach religijnych oraz systematycznie prowadzonej książeczce praktyk religijnych. Jest to wymógł ogólno polski.

-We wtorek przypada święto Św. Marcina Apostoła, natomiast w nadchodzącą sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

Kilka godzin trwało ostatnie posiedzenie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

Omawialiśmy kilkanaście ważnych spraw naszej Parafii, tym samym przygotowując się „CAŁA PARAFIA” - do Wizytacji Kanonicznej naszej Parafii, którą w tym roku przeprowadzi Nowy Ks. Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna dnia 17 września 2013 roku, z udzieleniem naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

-Również Rada Parafialna zapoznała się z przebiegiem remontów –kolejnej części naszego Kościoła Parafialnego i Plebanii-obejścia wokół Kościoła, cmentarza parafialnego i salki parafialnej.(wydatki i spłaty zadłużeń).

-Po zapoznaniu się z całą Księga rachunkową parafii-i mieli możliwość wglądu do dokumentacji Unijnej dotacji oraz kontroli za czas czterech ostatnich lat Remontu Kościoła

-Zwrócono uwagę na pewne informacje, które trzeba wiernym publicznie ogłosić.

-Istotną sprawą uznali, jest dokładniejsze zapoznanie wiernych z dochodem na rzecz parafii z dzierżaw za rok 2012 wpłynęło do parafii ½ od p. Łatki , który ma 5 dt. od hektara i p. Boćka, który ma 4 dt od ha w sumie 8.600 złotych

-proszono, by ogłosić o dopłatach Unijnych, ponieważ parafianie źle dopłaty dzierżawców interpretują

-Dopłaty Unijne otrzymuję rolnik dzierżawiący. Natomiast do Kurii odprowadza się tylko od dopłat tylko wartość 2 kwintali pszenicy (tzn. od 1 ha. Według ceny GUS.)

Całość remontu za Rok 2012 –płatność wyniosła jak wynika z poniższej dokumentacji, cały rachunek za 2012 rok wynosił  - 71.414,12zł- ( nie licząc elektryka w Kościele doboru farb-ekspertyz- opłat urzędów geodezyjnych i innych-oraz odnowienia generalnego Salki parafialnej i opłat egzystencji parafii jak w każdej Rodzinie).

Nasz udział za 2012 to - 21,424,23zł ponadto wykonano Kapitalny Remont Dachu Plebanii- na koszt 26.400.00(z wymiana Eternitu na blachę z ociepleniem i opierzeniem), w tym odnowiono Salkę Parafialną. -W Tym roku ( 2013) - przyznano nam 18.000.00 doliczając udział własny 9.272.73

Na udział własny składają się dzierżawy, ofiary parafian, kolędy – pozostaje JESZCZE dług ok. 18.900.00- zadłużenie powstało na rzecz Firmy Rem-Budowlanej – Chojnice. Na dzień dzisiejszy.

Od Rodziny ofiara likwidująca zadłużenie ( wspomniane 100 złotych) –(radni nie będą zbierali po domach).

-Uważam to za dar potrzeby Serca na miarę możliwości.

-Sprawę śmietnika cmentarnego i wypożyczenie Salki ustaliła parafialna rada ekonomiczna na ostatnim posiedzeniu.

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

lipiec 2024
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 340 gości oraz 0 użytkowników.