English German Ukrainian

ROK WIARY - ADWENT 2012

 

-Pierwszą Niedzielą Adwentu przeżywaną w ubiegłą Niedzielę rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczno- Kościelny – C -Naznaczony przez Ojca Świętego Benedykta XVI ROKIEM WIARY.

-II Niedziela Adwentu ma nas bardziej zmobilizować na Przyjście Pana.

-Zapowiedziana Kolekta dzisiejsza jest Naszą Miesięczną –Parafialną (Remontowo-Parafialną).

-Wracajmy w Adwencie, podobnie jak w Wielkim Poście, do może już osobistej tradycji całkowitego powstrzymywania się od spożywania alkoholu i podawania go w swoim domu. Jest to na pewno miła Bogu ofiara i godny sposób włączenia się w adwentowe oczekiwanie. Sprawdzoną i owocną praktyką pracy wewnętrznej jest podejmowanie na czas adwentowy postanowienia, które winno dotyczyć jakiejś naszej wady. Niech to będzie jedno postanowienie, ale konsekwentnie przestrzegane.

-W Adwencie Kościół zachęca nas do uczestnictwa w Roratach.  To jedna z  form owego szerszego otwierania  się  na Boże wartości.

-Ładnie byłoby, gdyby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. /Konkurs Lampionów/a dorośli ze świecą

-Roraty dla dzieci w tym tygodniu będą JEDYNIE W PIĄTEK O GODZINIE 17:00 - ZE WZGLĘDU NA Rozpoczynające się SPOWIEDZI W INNYCH PARAFIACH.

-Chorych z Sakramentami Świętymi (Spowiedź św. Adwentowa) odwiedzę w Piątek od godziny 11:00 w Łąsku Małym i Wielkim.

-Rozpoczyna się Spowiedź Święta ADWENTOWA- ( u nas w Kościele parafialnym we wtorek 18 grudnia do południa i popołudniu: od godziny 10:00 oraz od godziny 17:00

-Jak informuje Sołtys i Rada Sołecka i KGW spotkanie opłatkowe Łąska Wielkiego w byłej szkole dnia

17-go grudnia o godzinie 17:00 ( Proszę o trzy mniejsze choinki do Kościoła Parafialnego).

-Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego --Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana z rozprowadzaniem świec, na których umieszczono symbol Caritas i zaznaczono obecny rok, jest już nam dobrze znana. Przypominam po raz kolejny przy tej okazji, że świecę tę proponuje się ustawić w wieczór wigilijny, jak sugeruje zwyczaj, przy dodatkowo ustawionym nakryciu. Będzie ona wtedy widomym znakiem udzielonej pomocy.

-Dziś poświecony Opłatek Wigilijny można nabyć po Mszach Świętych w Biurze Parafialnym

oraz w zakrystii.(niewielka ilość również katolickich kalendarzy)

-PROSZĘ, BY PARAFIANIE UREGULOWALI WSZYSTKIE SWE ZALEGŁOŚCI – PONIEWAŻ I PARAFIA MA OSTATNIE DNI WZGLĘDEM URZEDÓW PAŃSTWOWYCH, KURII BISKUPIEJ I INNYCH PŁATNIKÓW.

-Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. Tematem naszych rozważań w tym roku będzie „Ewangelizacja w Roku Wiary”

-Dziś wielu ludzi  ma trudności ze zrozumieniem czym jest Wiara, inni mają błędne albo

niejasne pojęcie Wiary, a jeszcze inni myślą, że Wiarę mogę odłożyć na koniec i JĄ sobie zarezerwować na wygodniejsze jutro lub też na Koniec –Kupić!

-Tymczasem Ojciec Święty i Biskupi wyznaczyli zadanie na najbliższy rok, abyśmy pogłębili naszą

wiedzę na temat Wiary, więcej nawet, żebyśmy zauważyli i poczuli, że Wiara jest naszym sensem życia i zwycięstwa. Wiara jest Moja i Twoją- Naszą codzienną wartością.

-Z głęboko przeżytą Wiarą ciągle powracamy do Chrystusa, który na nas zawsze czeka, zawsze ma dla nas czas, najlepszą ocenę i spojrzenie.

-Tylko w Chrystusie zawsze możemy się pokrzepić i spokojnie odpocząć, nabrać dalszych sił i pokonać współczesne nasze słabości.

- Przypominam raz jeszcze, każdy załatwiający w biurze parafialnym jakiekolwiek sprawy (szczególnie cmentarne) winien zadbać o to by mieć dokument załatwionej sprawy. Często bowiem w ten sposób powstają niejasności- Prosimy również o uregulowanie rezerwacji grobów (po 20 latach od pochówku -bez Waszego zgłoszenia – w myśl  przepisów Państwowych i Kościelnych można inną osobę pochować).

-Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie rocznice i jubileusze składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych, oraz wszelkiej pomyślności.

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.