English German Ukrainian

ROK WIARY - ADWENT 2012

 

-Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny w historii zbawienia.

-I Niedziela Adwentu ma nas bardziej zmobilizować na Przyjście Pana.

-Kolekta dzisiejsza jako wsparcie dla Księży Emerytów. W przyszłą niedzielę na nasze potrzeby Parafialne.

-Wracajmy w Adwencie, podobnie jak w Wielkim Poście, do może już osobistej tradycji całkowitego powstrzymywania się od spożywania alkoholu i podawania go w swoim domu. Jest to na pewno miła Bogu ofiara i godny sposób włączenia się w adwentowe oczekiwanie. Sprawdzoną i owocną praktyką pracy wewnętrznej jest podejmowanie na czas adwentowy postanowienia, które winno dotyczyć jakiejś naszej wady. Niech to będzie jedno postanowienie, ale konsekwentnie przestrzegane.

-W Adwencie Kościół zachęca nas do uczestnictwa w Roratach.  To jedna z  form owego szerszego otwierania  się  na Boże wartości.

-Roraty dla dzieci w tym tygodniu będą odprawiane następująco: ( w tym tygodniu-) w poniedziałek (jutro) i piątek o godz. 17:00. Spowiedź I-wszego piątku (piątek od godziny 16:30).

-Ładnie byłoby, gdyby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. /Konkurs Lampionów/

-Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego --Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana z rozprowadzaniem świec, na których umieszczono symbol Caritas i zaznaczono obecny rok, jest już nam dobrze znana. Przypominam po raz kolejny przy tej okazji, że świecę tę proponuje się ustawić w wieczór wigilijny, jak sugeruje zwyczaj, przy dodatkowo ustawionym nakryciu. Będzie ona wtedy widomym znakiem udzielonej pomocy.

-Dziś poświecony Opłatek Wigilijny można nabyć po Mszach Świętych w Biurze Parafialnym

oraz w zakrystii.(niewielka ilość również katolickich kalendarzy)

 

Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie rocznice i jubileusze składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych, oraz wszelkiej pomyślności.

 

-PROSZĘ, BY PARAFIANIE UREGULOWALI WSZYSTKIE SWE ZALEGŁOŚCI – PONIEWAŻ I PARAFIA MA OSTATNIE DNI WZGLĘDEM URZEDÓW PAŃSTWOWYCH, KURII BISKUPIEJ I INNYCH PŁATNIKÓW.

- Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. Tematem naszych rozważań w

tym roku będzie „Ewangelizacja w Roku Wiary”

-Dziś wielu ludzi  ma trudności ze zrozumieniem czym jest Wiara, inni mają błędne albo

niejasne pojęcie Wiary, a jeszcze inni myślą, że Wiarę mogę odłożyć na koniec i JĄ sobie zarezerwować na wygodniejsze jutro lub też na Koniec –Kupić!

-Tymczasem Ojciec Święty i Biskupi wyznaczyli zadanie na najbliższy rok, abyśmy pogłębili naszą

wiedzę na temat Wiary, więcej nawet, żebyśmy zauważyli i poczuli, że Wiara jest

naszym sensem życia i zwycięstwa. Wiara jest Moja i Twoją- Naszą codzienną wartością.

-Z głęboko przeżytą Wiarą ciągle powracamy do Chrystusa, który na nas zawsze czeka, zawsze ma dla nas czas, najlepszą ocenę i spojrzenie.

-Tylko w Chrystusie zawsze możemy się pokrzepić i spokojnie odpocząć, nabrać dalszych sił i pokonać współczesne nasze słabości.

-Jako proboszcz-pragnę serdecznie podziękować, za okazane mi serce i życzliwość Jadwidze i Alicji Czernik.

- Przypominam raz jeszcze, każdy załatwiający w biurze parafialnym jakiekolwiek sprawy (szczególnie cmentarne) winien zadbać o to by mieć dokument załatwionej sprawy. Często bowiem w ten sposób powstają niejasności- Prosimy również o uregulowanie rezerwacji grobów (po 20 latach od pochówku -bez Waszego zgłoszenia – w myśl  przepisów Państwowych i Kościelnych można inną osobę pochować).

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

październik 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.