English German Ukrainian

-Dziś Niedziela zapowiedziana zbiórka do puszek na cele utrzymania Szkół Misyjnych

-Komisyjnie Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Komisja UE przyjęła tegoroczne prace przy naszym Kościele Parafialnym.

-DZIĘKUJĘ TYM SAMYM WSZYSTKIM PARAFIANOM ( i nie tylko)- ZA WSZELKĄ POMOC W REALIZACJI TEGO NASZEGO WIELKIEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA.

Pozostają nam Płatności za te Inwestycje gdzie odczuwamy jeszcze wielkie braki finansowe. ( tzw. 30 % udziału własnego). Wszystkie istotne Informacje mamy na stronie internetowej parafii.

-Również w tym roku odświeżyliśmy i zmodernizowaliśmy Salkę parafialną oraz wymieniono i ocieplono cały dach Plebanii z opierzeniem.

-To dużo ( UWAŻAM ) jak na jeden Rok- w tak małej parafii, przy tak małym

ilościowo - ( procentowo) zaangażowaniu parafian, tych których stać na tę pomoc.!!!

-Przyjęto termin I-wszej Komunii Dzieci ( czterech) w pierwszą Niedzielę Maja 2013 roku

-Dziś w Niedzielę 25 Listopada o godzinie 18:00 (z Bezpłatnym Wstępem ) odbędzie się w Naszym Kościele parafialnym w Łąsku Wielkim Koncert gdzie wykonawcą będzie BAROCK Quartet

Dziedzictwa Kulturowego w Ramach Regionalnego Programu Unii Europejskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-pomorskiego

- Przypominam raz jeszcze, każdy załatwiający w biurze parafialnym jakiekolwiek sprawy (szczególnie cmentarne) winien zadbać o to by mieć dokument załatwionej sprawy. Często bowiem w ten sposób powstają niejasności.

Jak wiemy od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy I-wszą Niedzielą – OKRES ADWENTU.

-Można nabyć w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii niewielkie ilości świecy stołu wigilijnego -nowego katolickiego kalendarza- oraz opłatka wigilijnego.

W nadchodzący piątek „Andrzejki” J.E. Ks. Biskup udzielił dyspensy-tym samym to dzień Odpustu Świętego Andrzeja w Koronowie o godzinie 18:00
 -Prosimy również o uregulowanie rezerwacji grobów (po 20 latach od pochówku bez Waszego zgłoszenia – w myśl i przepisów Państwowych I Kościelnych można inną osobę pochować).

-Po Zaduszkach powstaje również problem śmieci na NASZYM CMENTARZU parafialnym!

 -Śmieci składamy do wyznaczonego śmietnika a nie za ogrodzenie cmentarza, lub pod inny GRÓB! Równie nadmieniam, że na naszym Cmentarzu Parafialnym pojawiło się kilka pomników o których ustawieniu lub zmianie płyt nagrobkowych Parafia nic nie WIE!!!

-W tym przygotowaniu nie możemy zapomnieć o tym, co najważniejsze, co jest rzeczywistą pomocą dla zmarłych – O OFIAROWANEJ MSZY ŚWIĘTEJ I MODLITWIE - ZA NICH!

 

OGŁOSZENIE Z KORONOWA:

W dniu 27.11. b.r./wtorek/ o godz. 17.00 organizujemy spotkanie z historykiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości doktorem Zbigniewem Girzyńskim z okazji Święta Niepodległości. Doktor Zbigniew Girzyński będzie mówił o Grobie Nieznanego Żołnierza, o którym tak naprawdę niewiele wiemy.

Spotkanie odbędzie się w Sali Sesyjnej ratusza w Koronowie i przewidziany czas tego spotkania - ok. 1 godz. Spotkanie będzie przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz slajdami o samym Grobie.

W spotkaniu tym wezmą również udział harcerze i młodzież.

Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami.

O R G A N I Z A T O R Z Y

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

maj 2024
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.