English German Ukrainian

 -Dziś ofiarą do (puszek) wspieramy Kościoły Wschodnie.

- Dobiegł Końca oficjalny (czwarty etap) remontu Naszej Świątyni
-W minionym tygodniu Komisja Wojewódzkiego Konserwatora wraz z wykonawcą i Inspektorem nadzoru budowlanego przyjęła tegoroczne inwestycje między innymi II część chodnika wokół kościelnego, zabezpieczenie odwilgocenia muru zewnątrz i wewnątrz Kościoła wymiana instalacji elektrycznej i zmiana oświetlenia w Kościele parafialnym oraz malowanie kościoła z wieloma ( wcześniejszymi) odkrywkowymi pracami celem ustalenia ostatecznej kolorystki wnętrza Kościoła.

-Pozostaje ostateczna komisja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

-DZIĘKUJĘ TYM SAMYM WSZYSTKIM PARAFIANOM ( i nie tylko)- ZA WSZELKĄ POMOC W REALIZACJI TEGO NASZEGO WIELKIEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA.

Pozostaje Płatność za te Inwestycje gdzie odczuwamy jeszcze wielkie braki finansowe. ( tzw. 30 % udziału własnego).

-Również w tym roku odświeżyliśmy i zmodernizowaliśmy Salkę parafialną oraz wymieniono i ocieplono cały dach Plebanii z opierzeniem.

-To dużo ( UWAŻAM ) na jeden Rok- w tak małej parafii, przy małym tak mało (ilościowo zaangażowaniu parafian, tych których stać, by pomóc).

- Przypominam raz jeszcze, każdy załatwiający w biurze parafialnym jakiekolwiek sprawy (szczególnie cmentarne) winien zadbać o to by mieć dokument załatwionej sprawy. Często bowiem w ten sposób powstają niejasności.
 -Prosimy również o uregulowanie rezerwacji grobów (po 20 latach od pochówku bez Waszego zgłoszenia – w myśl i przepisów Państwowych I Kościelnych można inną osobę pochować).

 -Śmieci składamy do wyznaczonego śmietnika a nie za ogrodzenie cmentarza, lub pod inny GRÓB! Równie nadmieniam, że na naszym Cmentarzu Parafialnym pojawiło się kilka pomników o których ustawieniu lub zmianie płyt nagrobkowych Parafia nic nie WIE!!!

-W tym przygotowaniu nie możemy zapomnieć o tym, co najważniejsze, co jest rzeczywistą pomocą dla zmarłych – O OFIAROWANEJ MSZY ŚWIĘTEJ I MODLITWIE - ZA NICH!

 -W przyszłą Niedzielę dnia 18 Listopada Nasza Kolekta Parafialna.


OGŁOSZENIE Z KORONOWA:

W dniu 27.11. b.r./wtorek/ o godz. 17.00 organizujemy spotkanie z historykiem, posłem Prawa i Sprawiedliwości doktorem Zbigniewem Girzyńskim z okazji Swięta Niepodległości. Doktor Zbigniew Girzyński będzie mówił o Grobie Nieznanego Żołnierza, o którym tak naprawdę niewiele wiemy.

Spotkanie odbędzie się w Sali Sesyjnej ratusza w Koronowie i przewidziany czas tego spotkania - ok. 1 godz. Spotkanie będzie przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz slajdami o samym Grobie.

W spotkaniu tym wezmą również udział harcerze i młodzież.

Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami.

 O R G A N I Z A T O R Z Y

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.